خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی اردبیل بستری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت کرونای استان اردبیل اظهار کرد: براساس آمار مرکز علوم پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته ۵ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

علی محمدیان اردی افزود: در حال حاضر ۳۸ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۱۲ بیمار در بخش آی. سی. یو کرونا بستری بوده و ۱۲ بیمار پس از بهبودی مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، فوتی به دلیل کرونا در استان ثبت نشده است، گفت: افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل بیان کرد: عمده بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند از یک خانواده هستند که بیش‌تر آنها در مراسم‌ها و عزاداری شرکت و در اثر عدم استفاده از ماسک و یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این بیماری مبتلا شدند.

محمدیان اردی ضمن انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی مراکز خرید و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی گفت: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند و نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا