خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ۲۰ درصدی دانشجویان پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با شروع پیک هفتم کرونا ما وضعیت متفاوتی را در استان شاهد هستیم که شاخصه اصلی در این پیک مراجعه سرپایی بیماران و جهش عجیب در ابتلای افراد به پیک هفتم است.

علی محمدیان ضرورت ایمن‌سازی جامعه را با تزریق واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی یادآور شد و تصریح کرد: در سه مرحله ما بروز عوارض را در پیک‌های مختلف کرونا شاهد هستیم که بعد از افزایش مراجعه سرپایی، در هفته‌های گذشته افزایش بستری‌ها و فوتی‌ها را شاهد بودیم که به تدریج از قله پیک هفتم در حال گذر هستیم.

وی گفت: در حالی که در شهریورماه سال گذشته روزانه ۲۵ تا ۳۰ نفر فوتی داشتیم، با تزریق واکسن و فراگیر شدن این امر این تعداد فوتی هم اکنون به طور متوسط هر سه روز به یک نفر تقلیل یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: باید از عادی‌انگاری بیماری کرونا پرهیز کنیم و با توجه به در پیش بودن تجمعات اربعین حسینی و آغاز سال تحصیلی، شایسته است تزریق دز یادآور واکسن، رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک به عنوان اولویت مد نظر قرار گیرد.

محمدیان به مصوبات سفر وزیر بهداشت در چند ماه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: ما وضعیت نامطلوبی را در بیمارستان‌های بوعلی و فاطمی اردبیل شاهد هستیم که به دلیل قدمت ۵۰ ساله و فرسودگی فضا امکان ارائه خدمات وجود ندارد.

وی به عمده مصوبات این سفر مبنی بر افزایش فضای آموزشی و بیمارستانی اشاره کرد و گفت: با توجه به فضای محدود سروسرویس برای ۶۰۰ دانشجو و افزایش دانشجویان تا چهار هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، در اولویت اصلی توسعه فضاهای آموزشی و رفاهی دانشجویان مد نظر قرار گرفت و در این زمینه طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا است.

محمدیان به افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف پزشکی اشاره کرد و افزود: تجهیز و توسعه کتابخانه مرکزی و افزایش خدمات رفاهی دانشجویان در خوابگاه‌ها از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اصلی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تا شروع سال تحصیلی سعی داریم تا فضاهای جدید را در اختیار دانشجویان قرار دهیم تا تحصیلی مناسب و شایسته‌ای را داشته باشند.

محمدیان از خرید و تجهیز بیمارستان‌های استان به دستگاه‌های مدرن دیالیز و تجهیزات طب هسته‌ای خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه تنها بخش خصوصی این تجهیزات طب هسته‌ای را داشت بیماران در مراجعه به این مرکز خصوصی با تنگناهایی روبه‌رو بودند که درخواست خرید و نصب این دستگاه در بیمارستان امام خمینی صادر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه‌اندازی دستگاه‌های مدرن ماموگرافی و سایر تجهیزات با همراهی جذب متخصصان خبر داد و بیان کرد: شهریورماه بهترین ایام و فرصت در جذب فارغ‌التحصیلان رشته‌های تخصصی است که ما نیز درخواست کردیم در رشته‌های متنوع جذب پزشکان متخصص را به استان شاهد باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا