خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زنجان بستری هستند

مشهود تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر بر لزوم تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای زائرین اربعین در استان زنجان تاکید کرد و گفت: مردم نسبت به تزریق واکسن کرونا مدیریت لازم را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۴.۵ درصد زنجانی‌ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، ابراز داشت: همچنین بیش از ۸۷.۵ درصد زنجانی‌ها دُز دوم و بیش از ۵۲.۳ درصد هم دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به پیش رو بودن اربعین حسینی، تزریق دُز یادآور تأثیر قابل توجهی در ایمنی زائران دارد و زائرین حتماً قبل از سفر رفتن نسبت به تزریق واکسن کرونا اهتمام لازم را مد نظر قرار دهند.

تقی لو با بیان اینکه ۷۹ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان زنجان بستری هستند، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و همه موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۶ هزار و ۵۱۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر ۳۸ پایگاه واکسیناسیون کرونا در شهر زنجان داریم که این مراکز شامل پایگاه تجمیعی پیاده و خودرویی پردیس این دانشگاه هستیم.

تقی لو با بیان اینکه زدن ماسک در استان بسیار کاهش یافته و این اصلاً خوب نیست، متذکر شد: در استان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی به شدت کاهش یافته و این روند اصلاً خوب نیست.

وی با بیان اینکه طی چند روز گذشته فوتی‌های کرونا هم رو به کاهش بوده است، ابراز داشت: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در استان زنجان باید تقویت شود تا شاهد ریشه کنی هر چه زودتر این ویروس منحوس در استان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا