خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۶۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۶۱ نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تمامی شهرهای استان خراسان رضوی از وضعیت قرمز خارج و ۲۲ شهر در شرایط زرد قرار گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر شهرهای بردسکن، خلیل آباد، داورزن، کاشمر، کوهسرخ در شرایط نارنجی و شهرهای باخرز، بجستان، تاکستان، تربت جام، تربت حیدریه، جغتای، چناران، خواف، خوشاب، درگز، رشتخوار، زاوه، سبزوار، سرخس، صالح آباد، قوچان، فیروزه، فریمان، کلات، گناباد، مشهد، مه ولات و نیشابور در وضعیت زرد و شهرستان بینالود در شرایط آبی قرار دارد.

پهلوان با بیان اینکه روند کاهشی تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان ادامه دارد تصریح کرد: به طور حتم، استمرار این روند، نیازمند همکاری عموم مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه واکسیناسیون است.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر ۲۱۵ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۱۶۴ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۴ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقب ویژه بستری هستند که ۵۵ نفر از این تعداد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیشتر بیماران بستری در این بخش‌ها نسبت به تکمیل و یا دریافت واکسن کم توجهی داشته اند.

پهلوان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۰۰ نفر به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه و خدمات سرپایی دریافت کردند از عموم مردم خواست، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون در قطع زنجیره انتقال کرونا مشارکت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا