خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری های کرونایی گیلان به ۱۴۷ نفر رسید/ پرهیز از عادی انگاری

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه همانند روزهای گذشته آمارهای بستری نزولی است، اظهار کرد: کرونا نشان داده که در سایه غفلت و عادی انگاری‌ها دوباره اوج گیری می‌کند، افزود: هم اکنون ۱۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون حال ۲۷ بیمار کرونایی وخیم است، گفت: شهروندان باید از هرگونه عادی انگاری و عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پرهیز کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار جدید بستری شده‌اند، ادامه داد: هم اکنون ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ شهری در استان قرمز نیست، افزود: شهرستان‌های ماسال، بندرانزلی و لاهیجان نارنجی و ۱۴ شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد قرار دارند.

مهرابیان با تاکید بر لزوم تزریق دز یاد آور واکسن کرونا در استان گفت: متأسفانه ۷۰۰ هزار گیلانی هنوز دز سوم واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند که دریافت این واکسن برای این افراد به ویژه در مواجهه با سویه‌های جدید کرونا ضروری است.

وی همچنین از ترخیص ۴۸ بیمار بهبود یافته کرونایی از مراکز درمانی گیلان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اضافه کرد: با رعایت شیوه نامه‌ها و زدن ماسک، می‌توان از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا