خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۸۲ بیمار مشکوک و یا مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۷۲ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ۳۲ درصد از بیماران بستری مبتلا به کرونا در خراسان رضوی در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیشتر بیماران بستری بدحال یا واکسنی دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون ناقص داشته اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۲۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۶۹ نفر از این تعداد در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند.

پهلوان با بیان اینکه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ۱۷۵ بیمار مبتلا یا مشکوک در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که ۶۲ نفر از این بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند خاطر نشان کرد: در شرایط حال حاضر بهترین راهکار در جلوگیری از ابتلاء به نوع شدید بیماری کرونا، واکسیناسیون است و از عموم گروه‌های هدف درخواست می‌شود نسبت به این مهم توجه لازم را داشته باشند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۴۵۹ نفر به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا و یا اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و واکسیناسیون مهمترین عامل در خروج از موج هفتم کرونا و کنترل همه گیری محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا