خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

میزان تزریق واکسیناسیون در حد انتظار نیست

قزوین_مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: وضعیت رنگی کرونا برای تمام شهرستان‌های استان بجز آبیک زرد است و شهرستان آبیک همچنان نارنجی است.

بهزاد نجف پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت کرونا در استان قزوین اظهار کرد: خوشبختانه روند بیماری کرونا در استان روبه کاهش بوده و ما درحال گذر از پیک هفتم هستیم.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: وضعیت رنگی کرونا برای تمام شهرستان‌های استان بجز آبیک زرد است و شهرستان آبیک همچنان نارنجی است.

وی با بیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته گزارش فوتی ثبت نشده است عنوان کرد: میزان تعداد فوتی و بستری کرونا سیر نزولی داشته و روند بیماری روبه کاهش است اما در این میان میزان استقبال مردم از واکسن به ویژه واکسن یادآور در حد انتظار نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه تزریق واکسن روزانه کمتر از هزار دوز است تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته امار فوتی صفر، بستری فعلی ۹۰ مورد، بستری جدید ۲۴ مورد، ابتلاء به بیماری ۱۴ مورد، بیمار بدحال ۶مورد و تعداد ترخیص ۲۴ مورد است.

وی ادامه داد: میزان واکسیناسیون در جمعیت بالای ۱۸ سال واجد شرایط ۹۶.۱۶ درصد دوز اول، دوز دوم ۸۳.۶۶ و دوز یادآور ۴۸.۴ درصد است.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ مرکز تزریق واکسن در استان قزوین فعال است، تاکید کرد: همچنین میزان واکسیناسیون در سنین بالای پنج سال در دوز اول ۳۸ درصد بوده و حدود ۳۰ درصد واکسن اول و دوم را دریافت کرده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه مردم باید واکسیناسیون را در دستور کار قرار دهند گفت: باتوجه به اینکه بیشتر آمار ابتلاء، فوتی و بدحال مختص افراد بالای ۶۰ سال و افرادی است که واکسن دریافت نکردند توصیه می‌شود افراد بالای ۶۰ سال، بیماران حساس و افراد دارای پیش زمینه بیماری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا