خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۱۴ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان/ ۳ نفر بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه ۱۱۲ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به هفته گذشته در این روز ده نفر کمتر است.

از این تعداد مراجعه ۱۴ تست مثبت اعلام شده که نصف هفته گذشته محسوب می‌شود همچنین ۱۱ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند که این آمار قدری رشد را نشان می‌دهد.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان سمنان طی ۲۴ ساعت اخیر نسبت به هفته قبل کاهش نسبی داشته اما کماکان مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است. طبق آمارها در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد.

در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد. هم اکنون ۱۲ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به هفته گذشته در همین روز دو نفر کمتر است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

در تازه‌ترین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت شهرستان‌های شاهرود، دامغان، سرخه و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند. هم اکنون وضعیت نارنجی یا هشدار جدی کرونایی، رنگ غالب شهرستان‌های استان محسوب می‌شود.

شهرستان‌های سمنان، گرمسار، میامی و مهدی‌شهر در وضعیت زرد هستند اما این به معنای تمام شدن کرونا و سهل انگاری و عادی انگاری در ارتباط با رعایت بهداشت، ماسک، فاصله گذاری و… نیست.

واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا