خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۷ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان/ یک نفر بستری شد

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به سه شنبه ۱۰۸ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روز گذشته چهار نفر کمتر است.

از این تعداد مراجعه هفت تست مثبت اعلام شده که نصف روز گذشته محسوب می‌شود همچنین شش نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند که این آمار قدری رشد را نشان می‌دهد.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان سمنان طی ۲۴ ساعت اخیر نسبت به هفته قبل کاهش نسبی داشته اما کماکان مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است. طبق آمارها در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد.

در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد. هم اکنون ۱۲ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به روز گذشته بدون تغییر است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. همچنین واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

در تازه‌ترین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت شهرستان‌های شاهرود، دامغان، سرخه و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند. هم اکنون وضعیت نارنجی یا هشدار جدی کرونایی، رنگ غالب شهرستان‌های استان محسوب می‌شود.

شهرستان‌های سمنان، گرمسار، میامی و مهدی‌شهر در وضعیت زرد هستند اما این به معنای تمام شدن کرونا و سهل انگاری و عادی انگاری در ارتباط با رعایت بهداشت، ماسک، فاصله گذاری و… نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا