خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲شهرستان استان سمنان نارنجی ماندند/ شرایط بهتر شد

به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین اطلاعات از ستاد مقابله با کرونا بر حسب آمارهای واصله از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، در رنگ بندی جدید، شهرستان سمنان بالاخره در شرایط آبی کرونایی قرار گرفت. این وضعیت قابل پیش بینی بود چرا که تعداد مراجعان و همچنین تست‌های مثبت و بستری‌های کرونایی کاهش یافته است.

تعداد مراجعان با علائم کرونایی به بیمارستان‌های استان سمنان دو رقمی شده و تعداد بستری‌ها در روزهای اخیر بعضاً صفر بوده است. درباره دیگر شهرستان‌های استان سمنان نیز باید گفت هم اکنون شهرستان‌های شاهرود، میامی، دامغان، گرمسار و مهدی شهر در وضعیت زرد کرونایی هستند.

این شرایط نشان از تثبیت وضعیت کرونایی در استان سمنان دارد اما به عقیده کارشناسان و مسئولان نباید عادی انگاری در این ارتباط صورت گیرد.

دو شهرستان سرخه و آرادان اما وضعیت نامناسبی دارند و به واسطه آمارهای واصله از دانشگاه علوم پزشکی سمنان، در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. شیوع کرونا در این دو شهرستان همچنان بالا است.

رنگ بندی جدید کرونایی نشان می‌دهد که وضعیت به جز سرخه و آرادان در دیگر نقاط استان سمنان به سمت تثبیت شدن می‌رود. مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان اما درباره عادی انگاری شرایط هشدار داده داده‌اند.

واکسیناسیون و تکمیل سه دز و همچنین دریافت دز چهارم واکسن کرونا در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص در بازگشت زائران اربعین و همچنین تجمعات این روزهای منتهی به سال تحصیلی جدید، توصیه مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان است.

بیش از ۹۰ درصد شهرهای کشور در وضعیت زرد و آبی هستند و رنگ قرمز از نقشه کرونایی کشور بار بربسته است. در سراسر کشور همچنین تعداد شهرهای با وضعیت آبی سه برابر شد.

در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲ نفر با علائم کرونایی به بیمارستان‌های استان سمنان مراجعه کردند و کسی بستری نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا