خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۸۱ بیمار در بخش های کرونایی آذربایجان غربی بستری هستند

سید جلیل موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افول موج هفتم کرونا در استان اضافه کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ مورد بستری جدید ثبت شده که از این تعداد پی سی آر ۵ بیمار مثبت بوده است.

وی ادامه داد: با کاهش روند بیماری کرونا در استان در حال حاضر ۴ شهرستان سلماس، نقده، بوکان و پیرانشهر: آبی، شهرستان پلدشت: نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد است.

دکتر موسوی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ نفر به مراکز ۱۶ ساعته در استان مراجعه کردند، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد مبتلای جدید مثبت در استان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۴۵ دوز واکسن در استان بین جامعه هدف ۵ سال به بالا تزریق شده است، گفت: بیش از ۲ میلیون و ۶۷۱ نفر نوبت اول، بیش از ۲ میلیون و ۳۹۲ نفر نوبت دوم، بیش از یک میلیون و ۹۲ نفر نوبت سوم و ۴۷ هزار و ۷۰۸ نفر نوبت چهارم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: بررسی آمارها بیانگر کاهش بیماران مراجعات سرپایی، بستری کل، تستهای مثبت و موارد فوتی است که این آمار نشان دهنده این است که سیر نزولی بیماری کرونا در استان ادامه دارد.

ابتلاهای گسترده جهانی از یک سو، واکسیناسیون وسیع از سوی دیگر باعث شد که یک ایمنی عمومی نسبی در سطح دنیا ایجاد شود و به مرور زمان و در خلال ۳ سال از شدت و حدت بیماری کاسته شود.لذا پیش بینی می‌شود اگر جهش‌های خطرناکی اتفاق نیافتد روند بیماری در موج بعدی خفیف‌تر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا