خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴ شهرستان استان فارس آبی کرونایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید حسینی در خصوص آخرین وضعیت شیوع و رنگ بندی کرونا در استان فارس، گفت: تعداد شهرهای دارای رنگ بندی زرد با حذف رنگ قرمز از نقشه کرونا در استان فارس افزایش یافته است و امیدواریم با همراهی مردم این موضوع تداوم یافته و شاهد کمرنگ شدن و محو کامل این همه گیری باشیم.

وی افزود: هم اکنون و بر اساس اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرستان‌های مرودشت، سپیدان، بختگان و فیروزآباد در استان فارس به رنگ آبی تغییر وضعیت داده است.

حسینی دو شهرستان «سرچهان» و «اِوَز» را تنها شهرستان‌های مواجه به وضعیت نارنجی شیوع کروناویروس دانست و گفت: خوشبختانه هم اکنون وضعیت شیوع کرونا در ۳۱ شهرستان فارس از جمله شیراز، زرد گزارش شده است.

او با اشاره به کاهش نسبی آمارهای کنونی کرونا در استان، از مردم فارس خواست تا همچنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، سلامت خود و اطرافیان را در برابر خطرات این بیماری حفظ کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه هم اکنون آمار جمعیت هدف واکسینه در دز نخست واکسن معادل ۹۳ و ۹۹ صدم درصد؛ در دز دوم ۸۸ و هشت صدم درصد و در دز سوم نیز ۵۰ و هشت صدم درصد است، بر ضرورت تکمیل برنامه واکسیناسیون کرونا تا پیش از آغاز فصل سرما تاکید کرد.

حسینی با اشاره به در جریان بودن همایش پیاده‌روی اربعین ضمن آرزوی بهره مندی زائران از برکات این سفر معنوی، از آنان درخواست کرد که به ویژه هنگام حضور در عراق و همچنین در حین تردد در دیگر نقاط کشور، به رعایت موازین بهداشتی و خودمراقبتی، توجه ویژه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا