خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اوقاف اصفهان ۱۳ موکب در عراق راه‌اندازی کرد/معین مرز مهران هستیم

حجت الاسلام محمد حسین بلک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برای اربعین حسینی در سال جاری اظهار داشت: برنامه ریزی برای فعالیت در این راستا از دو ماه گذشته در ادارات مختلف شهرستانی و مرکز استان راه‌اندازی شده است.

وی راه‌اندازی موکب‌های حسینی را از جمله برنامه‌های در دستور کار اعلام کرد و افزود: مواکبی با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه اصفهان و امامزادگان شاخص استان راه‌اندازی شده که در آخرین گزارش تعداد آنها ۱۳ موکب در خارج از کشور و در کشور عراق اعلام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تاکید بر اینکه تنوع خدمات در راه‌اندازی موکب ها در دستور کار است، ادامه داد: شستشوی لباس زائران، تهیه یخ، پخت نان، تأمین مواد غذایی و … در این مواکب انجام خواهد شد.

وی افزود: همچنین با توجه به عبور ۷۰ درصد زائران استان اصفهان از مرز مهران در سال جاری اوقاف این استان معین مرز مهران است و به زائران انواع خدمت رسانی را داریم.

حجت‌الاسلام بلک با اشاره به برنامه ریزی برای پذیرایی از زائران در مسیر عبوری از استان اصفهان نیز ابراز داشت: در این زمینه مواکبی در غرب استان و در شهرستان‌های فریدونشهر، فریدن و تیران و کرون راه‌اندازی شده است.

وی افزود: همچنین در امامزاده سید علی نائین پذیرای زائران پاکستانی در مسیر کربلا هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا