خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۰۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷ هزار و ۹۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۱۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۷۱۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۰ هزار و ۲۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۲۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۰۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۳۳ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸ هزار و ۹۶۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۲ هزار و ۹۰۹ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۹۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۵۵۸ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۴ دوز نوبت سوم و ۱۲۷ هزار و ۳۰۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا