خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۲۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۱۴۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۵۷۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۷۸۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۰ هزار و ۴۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۳۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۳۶ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۱۷۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۳۳ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۲۸ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۷۴ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۱۵۵ دوز نوبت سوم و ۱۲۷ هزار و ۶۷۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا