خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۰ هزار و ۶۳۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۲۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۹۴۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۸۴۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۰ هزار و ۶۸۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۴۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۷۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدیدی از فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۳۳۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۴ هزار و ۱۸۳ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۲۰۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۵۲ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۲۶۴ دوز نوبت سوم و ۱۲۷ هزار و ۹۵۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا