خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند کاهشی کرونا در اردبیل/مراکز درمانی بیمار جدید نداشتند

علی محمدیان اردی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت نسبتاً پایداری را در استان شاهد هستیم، اظهار کرد: با توجه به بازگشت زائران اربعین حسینی، نگرانی از بابت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تدریجی موارد ابتلاء به بیماری وجود دارد.

وی افزود: از شهروندان درخواست می‌کنیم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدیریت خوبی داشته باشند تا شاهد افزایش موارد بیماری و افزایش محدودیت‌ها نباشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بهبود یافتگان کرونایی به چهار نفر رسیده و وضعیت شیوع کرونا در استان همچنان در وضعیت آبی قرار دارد.

محمدیان‌اردی تصریح کرد: تعداد کل بستری‌های موجود کرونایی نیز به ۱۹ بیمار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته ۵ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از صفر شدن آمار فوتی‌های کرونایی در استان خبر داد و تصریح کرد: در شبانه روز گذشته نیز بیماری به دلیل ابتلاء به کرونا و یا بدحال وضعیت ابتلاء در مراکز درمانی استان بستری نشده است.

وی ادامه داد: از عموم هم استانی‌های عزیز درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

محمدیان‌اردی بر ضرورت تزریق دز یادآور واکسن کرونا نیز تاکید کرد و گفت: افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا