خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۳۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۲۳۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۸۸۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۰ هزار و ۸۴۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۴۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۶۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۳۹ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۴۶۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۰۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۳۰۴ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۸۴۶ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۳۷۹ دوز نوبت سوم و ۱۲۸ هزار و ۲۷۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا