خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیمار کرونایی در مراکز درمانی اردبیل بستری نشده است

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت کرونایی استان اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت نسبتاً پایدار بیماری کرونا را شاهد هستیم و از شهروندان درخواست می‌کنیم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدیریت خوبی داشته باشند تا شاهد افزایش موارد بیماری و افزایش محدودیت‌ها نباشیم.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بیماری با علائم ابتلاء به کرونا در مراکز درمانی استان بستری نشده است و ثبت فوتی به دلیل کرونا در استان نیز نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون ۸ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۴ بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و ۲ بیمار پس از بهبودی مرخص شده‌اند.

محمدیان اردی با بیان اینکه با توجه به بازگشت زائران اربعین حسینی، نگرانی از بابت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تدریجی موارد ابتلاء به بیماری وجود دارد، ادامه داد: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

وی بر ضرورت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا نیز تاکید کرد و گفت: افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا