خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه ۴۰ نفر با علائم مشکوک کرونا به بیمارستان‌های استان سمنان

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به جمعه ۴۰ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روزهای قبل کاهش را نشان می‌دهد.

تعداد مراجعان با علائم کرونایی بالاخره به زیر ۵۰ نفر رسید که این خبر خوبی برای استان سمنان است هر چند مسئولان هشدار می‌دهند که نباید عادی انگاری کرد.

از این تعداد مراجعه چهار تست کرونا، مثبت اعلام شده که نسبت به ابتدای هفته کمتر است و در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی در استان سمنان بستری شد و کسی جان خود را از دست نداده است.

گفتنی است بیماری کرونا در هفته گذشته سبب جان باختن یک نفر در استان سمنان شد.

هم اکنون چهار نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

همچنین واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک به خصوص در ایام اربعین حسینی است.

رنگ بندی جدید کرونایی نشان می‌دهد که وضعیت به جز سرخه و آرادان در دیگر نقاط استان سمنان به سمت تثبیت شدن می‌رود. هم اکنون شهرستان‌های شاهرود، میامی، دامغان، گرمسار و مهدی شهر در وضعیت زرد کرونایی هستند و سمنان آبی است.

اغلب شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند اما این به معنای تمام شدن کرونا و سهل انگاری و عادی انگاری در ارتباط با رعایت بهداشت، ماسک، فاصله گذاری و… نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا