خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۲ هزار و ۲۴۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۵۳۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۹۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۹۷۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۱ هزار و ۲۴۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۵۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۶۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدیدی از فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۴۰ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۶۹۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا