خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

توئیت فارسی نخست وزیر هند از دیدارش با رئیس جمهور ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، «نارندرا مودی»، نخست وزیر هند که برای شرکت در اجلاس منطقه‌ای سازمان شانگهای در ازبکستان به سر می‌برد، در حاشیه این اجلاس با رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

نخست وزیر هند با اعلام خبر دیدارش با رئیس جمهور ایران در حاشیه اجلاس شانگهای، در حساب کاربری خود در توئیتر به زبان فارسی نوشت: با رئیس جمهور ابراهیم رئیسی درباره طیف وسیعی از موضوعات گفتگو نمودم.

نخست وزیر هند با انتشار تصویری از دیدار خود با آیت الله سید ابراهیم رئیسی همچنین افزود: ما در مورد دوستی رو به رشد هند و ایران و دامنه تقویت روابط در بخش‌هایی مانند انرژی، تجارت و مسیرهای مواصلاتی مذاکره داشتیم.

هند و ایران در دوران فعلی و گذشته همواره روابط نزدیک و روبه رشدی را تجربه کرده اند.

در خردادماه امسال نیز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به هند به روابط نزدیک تهران و دهلی نو اشاره کرد و در توییتی نوشت: از ملاقات با نخست‌وزیر مودی، دکتر جیشنکار وزیر خارجه و دیگر مقامات هندی جهت پیشبرد گفتگوی راهبردی دوجانبه خرسندم. وی افزود: تهران و دهلی نو بر ضرورت احترام به ادیان الهی، مقدسات اسلامی و اجتناب از طرح اظهارات تفرقه‌آمیز اتفاق نظر دارند. امیرعبداللهیان ادامه داد: ایران و هند مصمم هستند که روابط دوجانبه را به قلل رفیع‌تری ارتقا دهند.

مناسبات دوجانبه تهران و دهلی نو و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، تحولات افغانستان، یمن، اوکراین و مذاکرات برای لغو تحریم‌ها از جمله موضوعات مورد توجه و قابل رایزنی در دیدار مقامات دو کشور به شمار می‌آید.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا