خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری‌های پیک هفتم کرونا در قم روند کاهشی دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور محبی معاون بهداشتی دانشگاه و رؤسای مراکز آموزشی و درمانی استان در سالن امام علی (ع) برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان قم با ابراز نگرانی پیرامون شیوع آنفلوآنزا با توجه به پیش رو بودن فصل پاییز اظهار داشت: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های بخش خصوصی استان به خوبی توزیع نشده است.

سیامک محبی با بیان کند شدن روند کاهشی بستری‌های موجود بیماری کرونا طی هفته اخیر گفت: مراکز منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ در مجموع پنج مرکز است که در حال خدمت رسانی به همشهریان قمی است.

وی با بیان اینکه بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت استان قم همچنان در وضعیت زرد قرار دارد، ادامه داد: بررسی‌های انجام شده در مورد موارد فوتی کرونا در پیک هفتم حاکی از آن است که ۹۳ درصد افراد فوت شده یا اصلاً واکسن نزده آمد و یا شش ماه از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه میانگین سنی بستری شدگان موج هفتم کرونا ۴۰ سال با میانه سنی ۳۸ سال بوده است، گفت: این موضوع حاکی از پوشش بالای واکسیناسیون گروه‌های سنی بالاتر است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا