خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۱ شهرستان استان فارس در وضعیت آبی کرونایی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید حسینی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: ۱۱ شهرستان آباده؛ اقلید؛ بوانات؛ مرودشت؛ بیضاء؛ ارسنجان؛ بختگان؛ فسا؛ فراشبند؛ لامرد و مهر در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌ها از جمله شیراز، وضعیت زرد کرونایی هستند.

او با اعلام اینکه هم اکنون حدود ۲۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند که از این تعداد ۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند، گفت: وضعیت موجود ضرورت پایبندی یکایک ما نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را یادآور می‌شود و همچنان استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های عمومی و سربسته را باید جدی بگیریم.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس نزدیک شدن فصل سرما را دیگر ضرورت رعایت موازین بهداشتی در جامعه برشمرد و از خانواده‌ها خواست تا به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، برنامه واکسیناسیون خود را تکمیل کرده و ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند.

دکتر حسینی همچنین با اشاره به فصل بازگشایی مدارس، بر ضرورت واکسیناسیون کودکان تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزایش شهرهای آبی در نقشه استان فارس را نیازمند همکاری و مشارکت تمامی افراد جامعه نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دریافت به موقع واکسن عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا