خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

یک‌هزار و ۸۹۴ مقاله به دبیرخانه کنگره ملی پژوهشی ارسال شده است

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد پورفرضی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: رشد و توسعه علمی کشور در گرو تلاش‌های شبانه‌روزی پژوهشگران این عرصه است که به منظور ارج نهادن به مسئله پژوهش در بین دانشجویان علوم پزشکی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم به برگزاری کنگره ملی سالیانه پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون این کنگره ۲۳ دوره به صورت داخلی و هشت دوره به صورت بین‌المللی برگزار شده است، تصریح کرد: امسال نیز در ادامه مسیر برگزاری سالانه کنگره دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میزبان بیست و سومین دوره کنگره ملی سالانه و نهمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در پنج الی هشت مهرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.

سرپرست علمی کنگره ملی سالیانه پژوهشی دانشجویان اردبیل با بیان اینکه مهمانان و مخاطبان این کنگره پژوهشگران، اساتید و مخترعان برجسته کشوری و بین‌المللی حوزه علوم پزشکی هستند، گفت: این کنگره به مدت سه روز و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رؤسای دانشگاه‌های سراسر کشور، دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های بین‌المللی به ویژه کشورهای همجوار و سرپرستان کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور برگزار می‌شود.

تدارک کارگاه‌های توانمندسازی پژوهشی و فناورانه

سرپرست علمی کنگره ملی سالیانه پژوهشی دانشجویان اردبیل از ارسال یک‌هزار و ۸۹۴ مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد و افزود: با اتمام پروسه داوری آن توسط داوران هیئت علمی دانشگاهی و دانشجویان تعداد ۷۱۷ مقاله به منظور ارائه به صورت سخنرانی پوستر و E-poster انتخاب شده‌اند.

پورفرضی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار پنل‌های سخنرانی و پوستر کارگاه‌های توانمندسازی پژوهشی و فناورانه و همچنین جلسات انتقال تجربه در روزهای برگزاری کنگره برای دانشجویان اساتید شرکت‌کننده برنامه‌ریزی شده است.

وی به برنامه‌های جنبی این کنگره سه روزه در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: در راستای آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم استان اردبیل بازدید از آثار و بناهای تاریخی و مناطق گردشگری استان اردبیل و برنامه‌های تفریحی و گردشگری برای مهمانان و شرکت‌کنندگان در کنگره تدارک دیده شده است.

تجلیل از منتخبان جشنواره با حضور وزیر بهداشت در اردبیل

سرپرست علمی کنگره ملی سالیانه پژوهشی دانشجویان اردبیل اضافه کرد: همزمان با اختتامیه این کنگره، شاهد برگزاری اولین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز خواهیم بود که با حضور وزیر بهداشت از منتخبان جشنواره تجلیل به عمل خواهد آمد.

پورفرضی با اشاره به اینکه بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار می‌شود، بیان کرد: این کنگره شامل محورهای ویژه کنگره کرونا، واکسیناسیون و چالش‌های پسا کرونا، کارآفرینی و نوآوری‌های دانش‌بنیان، جوانی جمعیت باروری و ناباروری و تحقیقات بین رشته‌ای است.

وی سایر محورهای کنگره را یادآور شد و اظهار کرد: این محورها در ۲۶ رشته علمی مجزا تدارک دیده شده که دانشجویان مقالات خود را در این محورهای مشخص ارسال و در بخش‌های مختلف به رقابت می‌پردازند.

پورفرضی تصریح کرد: ثبت پتنت تجاری‌سازی و ایده‌پردازی در حوزه سلامت، فناوری اطلاعات سلامت و بیوانفورماتیک پزشکی، خون‌شناسی سرطان و روش‌های نوین درمانی، بیماری‌های خود ایمنی و نقص سیستم ایمنی، آسیب‌شناسی ژنتیک و سلول‌های بنیادی، مراقبت‌های بهداشتی در پاندمی‌ها، طراحی و ارزیابی داروها و واکسن، روش‌های نوین تشخیص و درمان، بیماری‌های غیر واگیر، علوم اعصاب و بهداشت روان، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی، فیزیوتراپی و علوم توانبخشی، پزشکی شخصی‌سازی شده، بهداشت سالمندی و جمعیت، چالش‌های آموزش مجازی، طب سنتی آب‌درمانی، علوم تغذیه و بهداشت، بهداشت دهان و دندان، تحقیقات نظام سلامت، سلامت و پیشگیری، پژوهش در آموزش، پرستاری و مامایی، اخلاق در پژوهش، توریسم پزشکی، علوم پایه و پزشکی از راه دور از محورهای این کنگره است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا