خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

برنامه ریزی های مدون برای اجرا در دوران پساکرونا

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، در متن پیام محمدحسین صوفی آمده است:

«”قُلْ سیروُا فی الْاَرضِ فانْظُرُو کَیْفَ بَدَا الخَلْقَ” (سوره عنکبوت / آیه ۲۰)

بگو، در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرد.

روز و هفته جهانی گردشگری، جشن بزرگ شناخت فرهنگ‌ها، آشتی با طبیعت، سفر و یافتن فرصتی برای تجربه آرامش و شاد زیستن است. امروزه گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان پس از مواد شیمیایی و سوختی شناخته می‌شود که امید، رفاه و درک متقابل را برای بسیاری از مردم سراسر جهان به ارمغان آورده است.

گردشگری، مسیری برای برقراری صلح، آرامش، تبادلات فرهنگی و ایجاد توسعه پایدار در جهان هستی است که فرصت منحصر به فردی فراهم آورده است تا با همکاری یکدیگر نقش “سفر” را به‌عنوان یک فعالیت فرهنگساز بشری در قرن ۲۱ در ایجاد آینده‌ای بهتر، امیدآفرین و شادی بخش برای مردمان سیاره زمین ایجاد و صلح و رفاه مردم را افزایش دهیم.

در این مجال ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی و هفته گردشگری، از تمام علاقه‌مندان به تاریخ و تمدن کهن بشری در سراسر دنیا دعوت می‌کنیم تا به منظور آشنایی با جاذبه‌های منحصربه‌فرد کشورمان به ایران زیبا سفر کنند.

کانون جهان‌گردی واتومبیل‌رانی در کنار دیگر کنشگران و فعالان دولتی و غیردولتی صنعت گردشگری ایران، با نگاه ویژه و تأکیدات مقام عالی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، برنامه‌ریزی‌های مدون و اقدامات سازنده‌ای را برای اجرا در دوران پسا کرونا در نظر گرفته و شروع به اجرا کرده است که بی‌شک به رونق بیش از پیش این صنعت و ارائه تصویر شفاف از کشور پهناور و زیبای ایران و مقابله جدی با ایران هراسی منتج خواهد شد.»

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا