خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مرگ هزاران بیمار سرطانی به خاطر عوارض کووید ۱۹

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۱۶۵۰۰ آمریکایی مبتلا به سرطان در طول ۱۰ ماه اول پاندمی به دلیل عوارض ناشی از عفونت کرونا جان خود را از دست دادند.

«ژئوسونگ هان»، نویسنده این مطالعه و مدیر علمی تحقیقات خدمات بهداشتی در انجمن سرطان آمریکا، گفت: «افراد مبتلا به سرطان، به ویژه سرطان‌های خون، که ممکن است دچار نقص ایمنی باشند، و سرطان پروستات، که سن بالاتری دارند، ممکن است در معرض خطر بیشتر عوارض کووید ۱۹ و مرگ باشند.»

نتایج مطالعه نشان داد میزان مرگ و میرهای سرطانی مرتبط با کووید ۱۹ به طور قابل توجهی بیشتر از مرگ‌های سرطانی غیرمرتبط با کووید ۱۹ در افراد مبتلا به سرطان خون، به ترتیب ۲۳.۳ درصد در مقابل ۹.۶ درصد، و سرطان پروستات، ۱۲.۴ درصد در مقابل ۵.۵ درصد بود.

هان توضیح داد: «افرادی که تحت درمان سرطان قرار می‌گیرند، عموماً به دلیل خود سرطان یا درمان آن، سیستم ایمنی ضعیفی دارند. علاوه بر این، افراد مبتلا به سرطان معمولاً مسن‌تر هستند و مبتلا به سایر بیماری‌ها مانند بیماری قلبی، بیماری‌های مزمن ریه و کلیه، دیابت و چاقی که با ابتلاء به کووید ۱۹ شدید مرتبط است هستند.

به گفته هان، «پیام این مطالعه واضح است: افرادی که برای سرطان درمان می‌شوند باید اقدامات احتیاطی را برای کاهش خطر ابتلاء به کووید ۱۹، از جمله واکسیناسیون، اجتناب از حضور در فضاهای داخلی شلوغ و استفاده از ماسک در اماکن عمومی را انجام دهند.»

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا