خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

برپایی جشن اقتدار غذایی تا پایان دولت سیزدهم در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، هانی شمیری شامگاه چهارشنبه در گردهمایی سراسری مدیران مالی جهاد کشاورزی که به میزبانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با اینکه اکثر کشورهای اروپایی دغدغه تولید گندم و غلات را دارند ولی به حول و قوه الهی در سال آینده خودکفایی گندم را در کشورمان جشن خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه در سال زراعی گذشته مشکلات خشکسالی، کرونا و تحریم‌های ظالمانه را شاهد بودیم اما بخش کشاورزی مقتدرانه در عرصه تولید و اقتصاد کشور درخشید و توانستیم چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم به قیمت تضمینی خریداری کنیم.

مدیرکل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال زراعی جاری نیز بالغ بر هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم خریداری کردیم که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شمیری از رویکرد تحولی وزارت جهاد کشاورزی در بخش امنیت و اقتدار غذایی را یادآور شد و افزود: در روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی رونمایی از طرح الگوی کشت را شاهد بودیم که در روزهای آینده نیز رونمایی از برنامه خرید تضمینی برخی محصولات کشاورزی را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی اجرای این برنامه‌ها را منوط به همکاری و هم‌افزایی عوامل مالی و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی دانست و هدف از این گردهمایی را هماهنگی و اتخاذ تصمیمات راهبردی در راستای نیل به این اهداف برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا