خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

جلوه ای دیگر از خدمت با تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

هفته گذشته (دوازدهم تا هجدهم شهریور ) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و در سیاسی در استان البرز ثبت شد.

بازداشت یکی از بخشداران شهرستان طالقان به اتهام اختلاس از مهم ترین اخبار در حوزه قضایی بود.

حسین فاضلی هریکندی رییس کل دادگستری استان البرز گفت: یکی از بخشداران شهرستان طالقان به اتهام اختلاس و ارتشا به همراه ۲ دهیار این شهرستان بازداشت شدند.

وی با اعلام خبر بازداشت یکی از بخشداران شهرستان طالقان و تعقیب کیفری ۲نفر از دهیاران روستاهای طالقان افزود:تحقیقات قضایی در مورد این پرونده با وصول گزارش هایی توسط اطلاعات سپاه شهرستان طالقان در خصوص صدور مجوزهای غیرقانونی ساخت و ساز در خارج از بافت برخی از روستاها شروع شد. 

جلوه ای دیگر از خدمت با  تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

نشست شورای اسلامی کرج از دیگر عناوین خبری هفته گذشته در البرز بود، حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب کرج در این نشست با بیان اینکه نباید فرصت خدمتگزاری را به مردم از دست بدهیم ، گفت : عملکرد مسوولان در بوته نقد و قضاوت مردم قرار می گیرد

مشکل تعاونی مسکن ۱۳۲ واحدی پس از ۱۰ سال در کرج مرتفع شد، صادق حسنوند معاون قضایی رییس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان کرج گفت: مشکل مربوط به یک پروژه تعاونی مسکن ۱۳۲ واحدی که مدت ۱۰ سال بلاتکلیف مانده بود با تلاش ۲ ساله در اجرای احکام حقوقی این شهرستان مرتفع شد.

وی اضافه کرد: همانطور که  در خصوص مسوولان گذشته اظهار می شودو از خدمات خوب به نیکی یاد می کنیم ،آیندگان هم در خصوص عملکرد ما قضاوت خواهند داشت.

وزیر کشور حکم شهردار فردیس را ابلاغ کرد، طی حکمی از سوی وزارت کشور، محمدرضا احمدی نژاد به عنوان شهردار شهر ۵۰۰ هزار نفری فردیس انتخاب شد.

ایستگاه‌های مترو برای تست سرد و گرم آماده می‌شوند، منوچهر غفاری  سرپرست شهرداری کرج در بازدید از آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج که به همراه استاندار البرز و جمعی از اعضای شورای شهر انجام شد، اظهار داشت:تمهیدات لازم برای انجام تست سرد و گرم قطار شهری اندیشیده شده و تلاش ها برای تکمیل قطعه یک خط ۲ قطار شهری کرج است.

وی اضافه کرد: با همت و تلاش همکارانم در مجموعه، حمایت استاندار البرز و اعضای شورای شهر کرج، قرار بر این است تا پایان سال، فاز یک متروی کرج به بهره برداری برسد.

جلوه ای دیگر از خدمت با  تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

بهره بر داری از یک هزار و ۳۶۶ واحد مسکونی در شهر جدید مهستان را نیز از دیگر اخبار مهم هفته گذشته در البرز می توان عنوان کرد. این واحدها با صرف ی بالغ بر یک هزارو۴۰۰ میلیارد ریال در شهر جدید مهستان شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به متقاضیان تحویل داده شد.

علیرضا جعفری  مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی  در آیین افتتاح این پروژه ها گفت: پرونده مسکن تا سال آینده به دستور رییس جمهور و تاکید وزیر راه و شهرسازی باید بسته شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره عقب ماندن در مسکن افزود: امروز دولت در حوزه مسکن در نگاه اول چهار میلیون واحد را مدنظر دارد و در تلاش است تا با کار جهادی، فرمایشات ایشان را در موضوع مسکن را جبران کند.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز نیز در این مراسم گفت: تعهدات مغفول گذشتگان اکنون به دولت مردمی سیزدهم رسیده با این وجود، این دولت خود را خدمتگزار مردم دانسته و موظف می داند که با وجود حجم بزرگی از مشکلات و موانع نسبت به تکمیل واحدها اقدام کند.

حدادی نماینده مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ به عنوان دیگر سخنران این مراسم ضمن انتقاد از دولت گذشته گفت: متاسفانه دولت قبل کمترین قدمی در بخش مسکن بر نداشت، این در حالی است که اگر در هشت سال گذشته دولت به تکمیل مسکن  مهر اهمیت می‌داد امروز شاهد گرانی مسکن و نارضایتی مردم نبودیم.

وی با بیان اینکه در شهرجدید مهستان مشکلات جدی وجود دارد و ما موظف هستیم بهترین خدمات را برای بهترین مردم انجام دهیم افزود: این در حالی است که خدمات بهداشت و درمان در شهر جدید مهستان در ضعیف ترین حالت ممکن قرار دارد و باید هر چه سریعتر مجوزهای زمین اختصاص یافته برای ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در این شهر توسط شرکت عمران تعیین تکلیف شود.

جلوه ای دیگر از خدمت با  تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت آیت الله طالقانی در شهرستان طالقان  با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور  نیز در هفته ای که گذشت برگزار شد، حسینی در این مراسم گفت: آیت الله طالقانی شخصیت بزرگی بود که در دعوت و هدایت مردم تکیه بر قرآن داشت.

وی اضافه کرد: آیت الله طالقانی  انسان مبارز و تاثیرگذار در پیروزی انقلاب  اسلامی و در کنار امام (ره ) بود و  نقش بسیار مهمی را در عرصه های مختلف برای پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد.

 علی حدادی نماینده مردم طالقان، نظرآباد ، ساوجبلاغ و چهار باغ از دیگر سخنرانان اصلی این مراسم بود، وی در بخشی از سخنان خود به جمعیت شهرستان طالقان اشاره کرد و گفت:  جمعیت شهرستان طالقان بر اساس بررسی ها انجام شده بیش از آماری است که برای آن ثبت شده است.

وی اضافه کرد:  بنابراین این تناقض سبب شده در ارایه خدمات و امکانات به شهرستان طالقان کوتاهی هایی صورت گیرد.

جلوه ای دیگر از خدمت با  تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

تکیه بر سبک زندگی ایرانی – اسلامی مهمترین راه دفع تهاجم فرهنگی است، این مطلب به نقل از مجتبی عبداللهی استاندار البرز در نشست عفاف و حجاب مطرح شد، وی با بیان اینکه هفت کمیته ذیل این قرارگاه فعال هستند، افزود: ضرورت دارد تمام کمیته ها فعال باشند و برنامه های عملیاتی و اجرایی ارایه دهند.

وی همچنین در میز خدمت شهرک قائمیه (اخترآباد)  شهرستان کرج به موضوع املاک قولنامه ای پرداخت و نوشت: با توجه به قوانین سخت جدید، شهرداری ها نمی توانند مجوز ساخت و ساز در زمین های قولنامه ای را صادر کنند که تغییر این وضعیت  در دستور کار دولت و دستگاه قضا قرار گرفته است. 

تداوم روزهای فوتی بدون کرونا از دیگر اخبار مهم البرز در هفته ای که گذشت بود، با تلاش مدافعان سلامت در هفته گذشته ۲ روز بدون فوتی کرونا در البرز سپری شد.

 پارک فاوا علاقه‌مند به آغاز همکاری راهبردی با شرکت‌های فناور روسیه است، محمد جعفر صدیق دامغانی زاده مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا)  در بازدید یوری کیریانوف، معاون وابسته بازرگانی سفارت روسیه و نماینده شرکت روستک (Rostec) در تهران و  الکساندر فومینیخ، کارمند نمایندگی سفارت فدراسیون روسیه در تهران از این پارک گفت: این پارک علاقه‌مند به ایجاد همکاری راهبردی مشترک با شرکت های روسی با هدف دستیابی به فناوری نوین است

جلوه ای دیگر از خدمت با  تامین مسکن بخشی از محرومان در البرز

آخرین مطلب نیز طبق روال هر هفته به خطبه های نماز جمعه کرج به امامت آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج اختصاص دارد.

وی در بخشی از خطبه های این هفته خود به برگزاری راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت:  امروز تمام ملل و اقوام توجه شان به سمت کربلا است، این در حالی است که رسانه های غربی و جبهه شیطانی سکوت مرگبار اختیار کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز مهم ترین درگاه تولید محتوا فضای مجازی است افزود: امروز متاسفانه بخشی از رسانه های اسلامی جهان نیز با رسانه های غربی همسو شده و یا به اخبار اربعین حسینی به طور کامل نمی پردازند.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا