خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۴۵ هزار و ۹۸۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۰ هزار و ۹۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۲۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۸۸۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۵ هزار و ۹۶۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۱۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۸۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۶۳ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۲ هزار و ۳۸۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۸۲ هزار و ۲۱۶ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۴۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۱۶ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۴۸ دوز نوبت سوم و ۱۳۱ هزار و ۷۰۳ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا