خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۴۶ هزار و ۷۷۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۹۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۶۴۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۹۱۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۶ هزار و ۱۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۱۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدیدی از فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۳ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۲ هزار و ۴۷۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۱۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۵۷ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۴۳ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۵۸ دوز نوبت سوم و ۱۳۱ هزار و ۷۵۹ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا