خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

برخورد قاطع با اخلال گران بازار دارو

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد مخلص الائمه در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی با تاکید بر اینکه کشور تصمیمی در تعطیلی مدارس ندارد و شرایط استان‌ها نیز یکسان است، اظهار کرد: اگر شرایط به شکلی پیش رود که نیازی به تعطیلی باشد، قطعاً ستاد ملی باید تصمیم گیری کند.

وی با بیان اینکه وضعیت مدارس قابل مدیریت است و قطعاً با اتخاذ تمهیدات لازم می‌توانیم از این وضعیت عبور کنیم، افزود: در خصوص دارو، با اشخاصی که به دنبال سوداگری هستند و در بازار دارو اخلال ایجاد کنند حتماً برخورد قاطع و قانونی صورت می‌گیرد و از دستگاه‌های مرتبط از جمله دستگاه قضائی می‌خواهیم که این مسئله با قدرت دنبال کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کادر درمان و خانواده‌ها از تجویز و مصرف غیر منطقی داروها حتماً پرهیز کنند، همچنین رسانه‌های استان فعالانه در جهت آموزش مردم و خانواده‌های دارای دانش آموزش تلاش کنند و شبکه بهداشت و درمان برای نقطه اوج بیماری آنفلوآنزا که ظاهراً در آبان ماه خواهد بود، حتماً آمادگی داشته باشند و نسبت به تأمین دارو و آموزش پیشگیرانه فعال باشند.

وی با اشاره به صدور دستورالعمل لازم جهت مقابله با آنفلوآنزا از سوی وزارت بهداشت، گفت: اگر پیشنهادی در این راستا وجود دارد پیش از ابلاغ بخش نامه ارائه شود.

مخلص الائمه خواستار دقت و آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان شد و افزود: تمرکز نباید فقط در مرکز استان باشد، بلکه باید تمام مناطق استان تحت مدیریت و نظارت دقیق دانشگاه علوم پزشکی باشد.

وی اضافه کرد: مرخصی استعلاجی تجویز شده از سوی پزشکان برای دانش آموزان باید به صورت کامل اجرایی شود و حتماً مدیران و معلمین دغدغه خانواده‌ها نسبت به عقب افتادگی محصلین را رفع کنند، تا پروسه درمان کاملاً طی شود و دانش آموزان ناچار نباشند قبل از بهبود کامل در مدرسه حاضر شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا