خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۴۰بیمار مبتلابه کرونا در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری هستند

جلیل موسوی در گفتگو خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان افزود: کل بستری‌ها در حال حاضر ۱۴۰ نفر هستند که به تفکیک ارومیه با ۶۰ نفر، خوی با ۴۷ نفر و میاندوآب با ۲۳ نفر بیشترین میزان بستری‌ها را به خود اختصاص داده اند، همچنین ۸ شهرستان در استان نیز بستری کرونایی نداشتند.

وی با بیان اینکه ۴۶ بستری نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بوده و ۱۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند، گفت: ۷ شهرستان پلدشت، چالدران، چایپاره، شوط، خوی، ماکو و میاندوآب زرد مابقی شهرستان‌ها آبی هستند.

موسوی با بیان اینکه استقبال از واکسیناسیون کرونا و آنفلوآنزا در استان بسیار اندک است، اظهار کرد: در حال حاضر سرماخوردگی، آنفلوآنزا، کرونا، بیماری‌های آلرژیک و تنفسی بسیار شایع است لذا واکسیناسیون آنفلوآنزا به ویژه در گروه‌های پرخطر مورد تاکید است و هرچه زودتر اقدام گردد مؤثرتر است.

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی با بیان اینکه تعداد بستری‌ها با پی سی آر مثبت ثابت و بستری‌ها با سی پی آر منفی افزایش یافته است، اظهار کرد: تعداد تست‌های روزانه افزایشی بوده و از ۷۱ نفر به ۸۳ نفر رسیده اما نسبت میانگین تست‌های مثبت از ۸ درصد به ۷ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به روند بیماری کرونا بر اساس میانگین روزانه در هفته جاری نسبت به هفته قبل اظهار کرد: تعداد مراجعین سرپایی از ۴۳ نفر در هفته گذشته به ۴۹ نفر در هفته جاری افزایش یافته، همچنین تعداد بستری‌های کل روزانه از ۱۲۳ نفر به ۱۳۹ نفر تعداد بستری‌های ۲۴ ساعت گذشته از ۲۱ نفر به ۲۶ نفر و بستری‌های آی سی یو نیز از ۴۲ نفر به ۴۷ نفر افزایش یافته که در همه موارد روند افزایشی را طی هفته جاری نسبت به هفته ماقبل شاهد هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا