خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

گسترش آنفلوانزا در شاهرود و میامی/ یک کرونایی جدید بستری شد

حسین شیبانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در هفته گذشته سیر مراجعان با علائم آنفلوانزا و همچنین کرونا به بیمارستان‌های شهرستان‌های شاهرود و میامی، مضاعف بودند، ابراز کرد: شاهد افزایش تعداد مراجعان به مراکز درمانی هستیم که این افزایش در شاخص بیماران قطعی نیز دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه سیر افزایشی روند بیماری آنفلوانزا و کرونا در شاهرود و میامی در شاخص بستری نیز دیده می‌شود، ابراز کرد: ۲۱ نفر تا ابتدای هفته جاری در بیمارستان بستری هستند که یک نفر آنها کرونا مثبت و مابقی مبتلای به آنفلوانزا شدید هستند همچنین پنج نفر در آی سی یو نگهداری می‌شوند.

۴۰ درصد تست‌ها مثبت می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه ۴۰ درصد از تست‌هایی که از مراجعان با علائم آنفلوانزا و کرونا گرفته می‌شود، مثبت است، تاکید کرد: ۹۸ درصد از موارد آنفلوانزا نوع یک درباره مراجعان به بیمارستان تشخیص داده می‌شود.

شیبانی با بیان اینکه تنها دو درصد از مراجعان به آنفلوانزا نوع بی دچار هستند که خوشبختانه فوتی در شهرستان‌های شاهرود و میامی ثبت نشده است، ابراز کرد: آنفلوانزا تنها برای افرادی که بیماری زمینه‌ای سن بالا، زنان باردار و … می‌تواند خطرناک باشد که آن هم با روش‌های ساده پیشگیری شامل استفاده از ماسک شستشوی مکرر دست‌ها، دوری از تجمعات و.. می‌توان نگرانی را برطرف کرد.

وی درباره واکسیناسیون نیز، بیان کرد: واکسن کرونا همان شرایط سابق وجود دارد و بایستی چهار مرحله زده شود همچنین این موضوع درباره واکسن آنفلوانزا نیز صدق می‌کند اما کسانی که بیماری زمینه‌ای یا نقص سیستم ایمنی دارند برای دریافت واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا