خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع همزمان آنفلوانزا و کرونا در خراسان شمالی

مریم پورآدینه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت فعلی شیوع بیماری‌های ویروسی در سطح جامعه اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل پاییز و کاهش رعایت‌های بهداشتی نسبت به دو سال گذشته، شاهد شیوع گسترده بیماری‌های ویروسی از جمله آنفلونزا و کرونا هستیم.

وی افزود: گسترش شیوع بیماری کرونا در سطح استان و به ویژه بجنورد همراه با بیماری آنفلوانزا مشاهده می‌شود و می‌بایست برای جلوگیری از این شیوع بیش از اندازه این بیماری‌ها اقدام به رعایت مجدد دستورالعمل‌های بهداشتی را در پیش بگیریم.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش مراجعان مبتلا به بیماران ویروسی به مراکز درمانی خبر داد و گفت: متأسفانه در سطح جامعه ارتباطات گسترده میان خانواده‌ها و افراد مختلف مشاهده می‌شود که در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود و این اتفاق شیوع بیماری‌ها مختلف را به همراه داشته است.

وی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز تجمع مانند کلاس‌های درس در مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین مراسم‌ها را از جمله توصیه‌های پیشگیری کننده مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: توصیه معلمان به دانش آموزان در راستای استفاده از ماسک باید انجام شود تا شاهد کاهش سرعت شیوع این بیماری‌های ویروسی باشیم.

پورآدینه همچنین در ادامه افراد دارای علائم بیماری ویروسی را مورد خطاب خود قرار داد و گفت: این بیماران و افراد بهتر است تا همزمان با بروز علائم بیماری اقدام به قرنطینه خانگی کرده و طی چند روز ارتباطات خود با سطح جامعه را کاهش دهند.

وی استفاده بیش از اندازه داروها همچون آنتی‌بیوتیک‌ها را عاملی در راستای ضعف بدنی بیماران دانست و تاکید کرد: بیماران خاص برای دریافت دستورات دارویی به پزشک خود مراجعه کنند و سایر افراد نیز نسبت به خوددرمانی اکیداً خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا