خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

«بلینکن» دخالت آمریکا در اغتشاشات ایران را رد کرد!

به گزارش خبرگزاری مهر، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ ان‌ ان در سخنانی ادعا کرد که کشورش از اعتشاشات پراکنده در ایران حمایت نمی کند!

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به سئوال مجری برنامه پیرامون حمایت واشنگتن از اغتشاشات در چین که به بهانه اعتراض به محدودیت های کرونایی در این کشور روی داد، گفت: البته، این کار را می‌ کنیم. ما از حقوق مردم برای اعتراض مسالمت‌ آمیز، بیان دیدگاه‌ هایشان و ابراز نارضایتی‌ شان در هر جایی که باشد، چه در چین، چه در ایران و چه در هر جای دیگری حمایت می‌ کنیم.

به گزارش سی‌ ان‌ ان، «آنتونی بلینکن» در ادامه این مصاحبه گفت که «اساسا» اعتراضات در چین و ایران به آمریکا ربطی ندارد.

این مقام آمریکایی اضافه کرد: این (اغتشاشات) به افرادی که در هر دو کشور (ایران و چین) تلاش می‌ کنند نظرات خود را بیان کنند، تلاش می‌ کنند تا آرزوهایشان برآورده شود و پاسخی که دولت‌ ها به آن می‌ دهند، مربوط است.

این در حالیست که اخیرا مردم چین به محدودیت‌ های کرونایی در کشورشان اعتراض کرده، اما در برخی موارد اغتشاشاتی نیز برگزار شده است.

ریاکاری و اتخاذ مواضع فریبکارانه این مقام آمریکایی در حالی بیان می شود که مقامات این کشور تا کنون بارها از اغتشاشات پراکنده در ایران و سلب کنندگان امنیت عمومی حمایت کرده اند.

در جدیدترین این موارد، «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران چهارشنبه هفته پیش در مصاحبه با نشریه فارین پالیسی باز هم از اغتشاشات پراکنده روزهای گذشته در ایران حمایت کرده، مواضع خصمانه واشنگتن علیه تهران را تکرار کرد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل در اظهاراتی مداخله جویانه ادعا کرد: برای جهان بسیار مهم است که بدانند در داخل ایران چه می‌گذرد؛ تهران تلاش می‌کند توجهات را از آنچه در حال وقوع است، منحرف کند! ایران منزوی‌تر از همیشه بوده و دلیل آن این است که ما با همکاری بسیاری از کشورهای دیگر تلاش کرده ایم اطمینان حاصل کنیم حقیقت چیزی که در داخل ایران اتفاق می‌افتد، پیش چشم همه آشکار باشد!

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا