خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش موارد ابتلا به ویروس «سنسیشیال تنفسی» در فارس

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید حسینی در نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: بسیاری از متخصصان بیماری‌های عفونی بر این باور هستند که به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی در دوران همه گیری کووید ۱۹، شاهد کاهش موارد ابتلاء به بیماری‌های تنفسی نظیر آنفلوآنزا بودیم؛ اما کاهش میزان رعایت این شیوه نامه‌های بهداشتی، بار دیگر با اوج گیری بیماری‌های تنفسی همراه بوده است.

او ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV را از جمله بیماری‌های تنفسی معرفی کرد که بیشتر در کودکان و نوزادان مشاهده می‌شود و افزود: علائم ابتلاء به این ویروس مانند عفونت‌های حاد تنفسی ویروسی دیگر است که به صورت تب، عطسه، سرفه خشک، گرفتگی و آبریزش بینی، بروز می‌یابد.

حسینی اظهار کرد: نوزادان نارس، نوزادانی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است و نوزادانی که مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی مادرزادی هستند، بیشتر در معرض ابتلاء به عوارض جدی تر این ویروس قرار دارند.

رئیس علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه این بیماری مانند سرماخوردگی، نیاز به درمان‌های حمایتی دارد، ادامه داد: خانواده‌ها در صورتی که علائم خطر شامل تب بالا، سرفه شدید، خس خس سینه، مشکل در تنفس یا تنفس سریع، تغییر رنگ پوست، بیحالی و اختلال در غذا خوردن مشاهده کردند بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

حسینی ضمن بیان این موضوع که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مداوم دست‌ها بهترین راه پیشگیری از ابتلاء به اینگونه عفونت‌های تنفسی است، تاکید کرد: والدین در صورت ابتلای کودک به عفونت حاد تنفسی، کودک را از دیگر کودکان جدا کرده و از فرستادن او به مهدکودک و مدرسه خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا