خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم روند کاهشی بستری های کرونایی در گیلان

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان و با بیان اینکه روند آمارها کاهشی است، اظهار کرد: هم اکنون در مجموع ۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در گیلان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند، گفت: در مقایسه با روز گذشته که ۱۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری بودند شش بیمار جدید به مجموع بستری‌های کرونایی اضافه شده است.

مهرابیان با اشاره به اینکه هم اکنون ۴ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر از بیماران وخیم است، تصریح کرد: ۴ بیمار بهبود یافته کرونایی نیز در شبانه روز گذشته از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به تداوم روند کاهش آمارهای کرونایی در استان اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود با تلاش کادر درمان و پرستاران و همچنین مشارکت‌ها مردم شاهد کنترل این ویروس شاهد باشیم.

وی با اشاره به آخرین رنگ بندی کرونایی استان گیلان گفت: هیچکدام از شهرهای استان گیلان در وضعیت نارنجی و قرمز قرار ندارند اما ۱۳ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، صومعه سرا، تالش، آستانه اشرفیه و آستارا، خمام و رودبار در وضعیت آبی قرار دارند،

مهرابیان تصریح کرد: ۴ شهرستان املش، رضوانشهر، شفت و ماسال نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا