خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

جذب گردشگران باید با اتکا به نوآوری‌های روز انجام شود

به گزارش خبرنگار مهر، باقر باقرزاده صبح چهارشنبه در جمع مدیران تأسیسات گردشگری شهرستان‌های سرعین و نیر اظهار کرد: استان اردبیل پکیجی از جاذبه‌های گردشگری را داراست و نباید در این زمینه همدیگر را به چشم رقیب دید.

وی با اشاره به تقویت ابعاد مختلف گردشگری استان اردبیل به ویژه در شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: هر شهرستان باید دین خود را در ارتقای چهره گردشگری و به ویژه تقویت اقتصاد توریسم به استان ادا کند و شهر سرعین همواره در عمل به این رسالت پیشتاز بوده است.

فرماندار سرعین اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای جذب گردشگران با اتکا به نوآوری‌های روز گفت: در بحث همه گیری بیماری کرونا آسیب پذیری ما در حوزه گردشگری محرز شد و باید برنامه‌ای در راستای بروز کردن زیر ساخت‌های گردشگری استان و به خصوص شهرستان سرعین انجام گیرد.

باقرزاده با تقدیر از ایجاد دوره مدیریت تأسیسات گردشگری برای اولین بار در شهرستان سرعین توسط میراث فرهنگی و گردشگری بیان کرد: استان اردبیل دارای پکیج کاملی از جاذبه‌های گردشگری است و توسعه این امر در جای جای استان تکمیل کننده همدیگر خواهد بود و نباید شهرستان‌ها یکدیگر را رقیب هم بدانند.

وی ارتقای توانمندی علمی و عملی و نظارت مدیران تأسیسات و مهارت فردی و ارتباطاتی متصدیان گردشگری در راستای ارائه خدمات بهینه به مسافران را خواستار شد و افزود: و استمرار دوره‌های مشابه برای بهتر شدن وضعیت گردشگری و توریسم در منطقه لازم و ضروری است.

فرماندار سرعین صنعت جهانگردی و گردشگری را عنوان یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین صنعت‌ها در جهان دانست و تصریح کرد: بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان یک ثروت با ارزش هم پای منابع نفتی و معدنی در نظر گرفته اند تا بتوانند از آثار مثبت آن برای درآمدزایی، اشتغال، رشد و توسعه استفاده نمایند.

باقرزاده اظهار کرد: شهرستان‌های نیر و سرعین از جمله مکان‌هایی است که با داشتن جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و منابع ویژه خدادادی می‌توانند سهم زیادی در جذب گردشگردان داخلی و خارجی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا