خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

احتمال خیزش کرونا در استان سمنان/ تست ۵ نفر مثبت شد

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی بازه ۱۶ لغایت ۲۳ آذر ماه سال جاری پنج نفر در حوزه مدیریت درمان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان به کرونا مبتلا شدند، ابراز داشت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی بعد از مثبت شدن تست، این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.

وی ضمن بیان اینکه آمارها حاکی از آنکه خطر ابتلاء به کووید -۱۹ همچنان وجود دارد و بیماری به صورت کامل رفع نشده است، افزود: با این پنج نفر از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون ۱۲ هزار و ۲۴۲ نفر در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه ۵۰ هزار و ۷۵۰ بیمار نیز طی این مدت به صورت سرپایی در حوزه تحت مدیریت دانشگاه شناسایی شدند، ابراز داشت: این موارد نشان می‌دهد در صورت عدم توجه کافی به این مقوله شاهد رشد و خیزش مجدد کرونا خواهیم بود.

قدس در ادامه تصریح کرد: بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی. سی. آر از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تاکنون ۶۲ هزار و ۹۹۲ مورد مثبت بیماری کرونا مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی افزود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به ۱۱ هزار و ۳۲ نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا