خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیش از ۷.۵ میلیون دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد علوی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص آخرین وضعیت کرونایی در خوزستان بیان کرد: فقط یک شهر در استان زرد و تمام شهرهای دیگر در وضعیت عادی آبی قرار دارند.

وی اظهار کرد: در هفته گذشته در خوزستان سه نفر به کرونا مبتلا شده که نسبت به هفته قبل از آنکه آمار ۶ نفر مبتلا به کرونا را داشتیم، حدود ۵۰ درصد کاهش ابتلاء به این ویروس رانشان می‌دهد.

علوی ادامه داد: از ابتدای پاندومی کرونا تاکنون تعداد افراد مبتلا و شناسایی شده ۶۲۸ هزار و ۸ نفر، تعداد کل بستری شدگان ۷۰ هزار و ۷۲۷ نفر و تعداد بهبود یافتگان ۶۱۷ هزار و ۷۰۲ نفر بوده است که میزان بهبود یافتگان تعداد ۹۸.۳ درصد را نشان می‌دهد و که شاخص بسیار خوبی در مدیریت بیماری واگیردار در یک پاندومی محسوب می‌شود.

متخصص بیماری‌های عفونی به میزان واکسن تزریق شده در پاندومی کرونا اشاره کرد و گفت: در این مدت بالغ بر ۷ و نیم میلیون دوز واکسن تزریق شده که پوشش نوبت اول در افراد بالای ۱۲ سال حدود ۸۶ درصد، نوبت دوم حدود ۷۵ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ سال، حدود ۳۶ درصد بوده است.

علوی اظهار کرد: ابتلاء به کرونا در برخی مناطق دنیا نظیر آلمان، فرانسه، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و چین افزایش یافته و حتی مرگ‌ومیر وجود دارد که نباید از آنها غفلت کرد زیرا تجارب امواج گذشته به ما متذکر می‌شود که هوشیاری خود را در زمینه بروز مجدد بیماری حفظ کنیم و با توجه به آمار مرگ‌ومیر کرونایی در اروپا و آمریکا باید مراقب باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا