خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسن کووید در پیشگیری از مرگ بسیار موثر است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، محققان گزارش می‌دهند که افراد در تمام گروه‌های سنی هنگام تزریق واکسن به طور قابل توجهی بیشتر از زمانی که از طریق ابتلاء به کووید، ایمنی به دست می‌آورند، سود می‌بردند.

محققان دریافتند میزان بستری شدن در بیمارستان و مرگ به هر دلیلی- نه فقط کووید- برای افراد واکسینه شده ۳۷ درصد کمتر از افراد دارای ایمنی طبیعی است.

نتایج نشان داد که افراد واکسینه شده نیز ۲۴ درصد کمتر از افراد قبلاً مبتلاشده به کووید به اورژانس مراجعه می‌کنند.

در این مطالعه، دریافت‌کنندگان واکسن و افراد قبلاً مبتلا به عفونت‌های کووید بین سنین ۱۲ تا ۱۱۰ سال در کل ایالت ایندیانا مقایسه شدند.

دکتر «شأن گرانیس»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه رجنستریف در ایندیاناپولیس، خاطرنشان کرد: «جالب توجه است که عفونت کووید در دریافت‌کنندگان واکسن (۶.۷٪) بیشتر از افرادی که قبلاً آلوده شده بودند (۲.۹٪) رخ داده است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «از آنجایی که احتمال ابتلای افراد واکسینه شده به کووید بیشتر از افراد دارای مصونیت طبیعی است، به نظر می‌رسد میزان مرگ و میر کمتر در گیرندگان واکسن که به کووید مبتلا می‌شوند به دلیل واکسیناسیون باشد و نه رعایت رفتارهای پیشگیرانه، مانند پوشیدن ماسک، ضدعفونی کردن دست و فاصله گذاری اجتماعی.»

این مطالعه تأیید می‌کند که واکسن‌های کووید افراد را از اورژانس و بیمارستان دور نگه داشته و همچنین احتمال مرگ به هر دلیلی را کاهش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا