خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع آنفلوآنزای کودکان در لرستان/ سویه جدید کرونا مشاهده نشده است

به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص سویه جدید کرونا، اظهار داشت: کرونای جدید زیر سویه های جدید BQ.۱ و BQ.۱.۱ نام دارند و در اروپا و آمریکا به سرعت در حال گسترش است.

وی، افزود: درمان‌های آنتی بیوتیکی بر روی این سویه کارایی ندارد و ابتلای قبلی به بیماری و ایمنی با واکسن مانع ابتلای جدید نمی‌شود، اما می‌تواند شدت بیماری و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در رابطه با علائم این ویروس، گفت: گلودرد و سرفه، گرفتگی صدا، تب و لرز آبریزش بینی یا گرفتگی بینی، سردرد، بدن درد و درد عضلانی، اسهال، تهوع و بی اشتهایی از علائم این زیر سویه هستند.

کوشکی با اشاره به اینکه، این زیر سویه تاکنون در استان مشاهده نشده است، عنوان کرد: موج آنفلوآنزای بزرگسالان در استان در حال فروکش کردن است، ولی آنفلوآنزای کودکان که بیشتر ریه کودکان را درگیر می‌کند در کشور و در استان شایع است که توسط یک ویروس تنفسی به نام RSV در کودکان و نوزادان مشاهده می‌شود.

وی، تاکید کرد: شستن دست، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تهویه مناسب مکان‌های سرپوشیده توصیه می‌شود، همچنین افراد مسن، بیماران دارای نقص سیستم ایمنی و مبتلایان به سرطان بایستی بیشتر مراقب خود باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا