خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

احتمال شیوع موج هشتم کرونا در مازندران

فرهنگ بابا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه آیا موج هشتم کرونا در ایران و به دنبال آن در مازندران محتمل است یا خیر، اظهار کرد است: ایجاد موج هشتم کرونا در تمام دنیا محتمل است و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست هرچند امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد.

وی گفت: با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۹ میلادی و ۱۳۹۸ در کشور ما این ویروس شیوع پیدا کرد و این پاندمی از چین تمام دنیا را در بر گرفت، اکنون نیز در ژاپن، کره و چین ایجاد گرفتاری کرده ما نیز نباید بی‌تفاوت باشیم.

استاد مرکز تحقیقات مقاومت‌های میکروبی دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران، افزود: مردم باید به شدت دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا این بیماری مجدداً برای جامعه ما ایجاد فاجعه نکند.

بابامحمودی در توصیه‌ای ادامه داد: در این راستا همه باید واکسن‌ها را تزریق کنند، زدن ماسک را جدی بگیرند و از تجمع در کنار همدیگر اجتناب کنند.

وی گفت: وقتی ژاپن با تمام توان و قدرتی که در آسیا دارد ۴۵۰ هزار نفر کشته داده است پس این خطر از ما دور نیست و رسانه‌ها در آگاهی سازی مردم باید بیش از پیش تلاش کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر زدن ماسک، گفت: مردم در حالت بی خیالی و بی تفاوتی نباشند و مسئله ماسک می‌تواند تا حد زیادی جلوی آنفولانزا کرونا و سرماخوردگی را بگیرد.

بابامحمودی با اشاره به اینکه امیدواریم که موج هشتم در مازندران شیوع پیدا نکند، خاطرنشان کرد: اما با توجه به احتمالات از اواسط تا اواخر بهمن ماه باید به فکر باشیم و شیوع محتمل است.

وی در توصیه‌ای گفت: قطعاً اگر مردم رعایت کنند و واکسینه شوند، کشور درگیری کمتری خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا