خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

زنگ خطر پیک هشتم کرونا در مازندران به صدا درآمده است

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد غلامی صبح یکشنبه در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی موارد سرپایی مبتلایان به کرونا نسبت به هفته قبل از فعالیت مجدد ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد.

غلامی با اعلام احتمال ورود به پیک هشتم نسبت به صدا در آمدن زنگ خطر پیک هشتم کرونا هشدار داد و افزود: مردم عزیز باید هشیار باشند زیرا سوش جدید بسیار مسری است.

وی با بیان اینکه در موارد بستری و فوتی بیماران کرونایی در مراکز درمانی استان تغییری ایجاد نشده است، اظهار کرد: بیش از ۸ درصد تست PCR در هفته اول دی ماه مثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از آمادگی مراکز درمانی برای شرایط احتمالی گسترش بیماری و تأمین داروهای مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: به همه مراکز درمانی و بهداشتی اعلام شد آمادگی لازم برای پذیرش بیمار و ارائه خدمات درمانی داشته باشند.

غلامی ادامه داد: تیم سیار واکسیناسیون برای ادارات یا مراکزی که ۲۵ نفر متقاضی تزریق واکسن باشد حضور خواهند داشت.

وی با اظهار اینکه شایع‌ترین علائم سوش جدید کرونا ابتدا گلودرد، بعد تب و نهایتاً عرق شبانه است ادامه داد: کسانی که سه دوز واکسن دریافت کردند شدت بیماری کمتر خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه پیشگیری بهتر از درمان است از ماسک به عنوان مهمترین راه پیشگیری در مقابل هر نوع سوش کرونا یادکرد و از مردم خواست تا ماسک بزنند.

غلامی تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن بسته و پر ازدحام به ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها، بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون بیش از ۶ ماه از آخرین تزریق انجام شود تصریح کرد: در تزریق واکسن کرونا هر گونه تعلل و کوتاهی مایه پشیمانی است و بهترین واکسن همچنان در دسترس ترین واکسن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین عنوان کرد: تزریق واکسیناسیون مجدد برای افراد بالای ۱۸ سال که بیش از ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن گذشته باشد، توصیه می‌شود.

غلامی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز خواست تا برای حضور در جلسه امتحان کارت واکسن داشته باشند و از آخرین دوز تزریقی نیز نباید بیش از ۶ ماه گذشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا