خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تدابیر کرونایی عراق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، ریاض الحلفی مدیرکل بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق گفت: کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر در اداره بهداشت عمومی وضعیت پاندمی کرونا در چین را کاملا زیر نظر دارند. افزایش موارد ابتلا در چین نتیجه سویه‌های جدید اومیکرون و انتقال شدید آنهاست.

وی افزود: برخی کشورهای غربی برای مسافرانی که از چین می‌آیند محدودیت‌هایی برقرار کرده‌اند اما هنوز چنین محدودیت هایی در کشورهای خاورمیانه اعمال نشده است. وضعیت در حال بررسی است و در هفته جاری جلساتی برای بررسی تدابیر لازم از جمله الزامی کردن کارت واکسیناسیون در کشور برگزار خواهد شد. تقریبا نیمی از موارد سرماخوردگی اومیکرون است و ما بقی آنفلوانزاهای نوع A و B هستند.

این مقام وزارت بهداشت عراق برقراری محدودیت‌های شدید کرونایی در عراق را بعید دانست و گفت: با توجه به بازی‌های بصره و افزایش ورود مسافران از کشورهای عربی، به احتمال قوی در جلسات پیش رو به توصیه‌های اولیه کرونا بازخواهیم گشت که شامل استفاده از ماسک در اماکن عمومی و واکسیناسیون خواهد بود. هر فردی که واکسن زده باشد و از ماسک استفاده کند تا ۹۰ درصد در برابر کرونا ایمن است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا