خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳ شهرستان استان سمنان رخت آبی را درآوردند/ «کرونا» نقطه سر خط

به گزارش خبرنگار مهر، آمارها و آخرین رنگ بندی ستاد مقابله با کرونای وزارت بهداشت، مبتنی بر آمارهای احصایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان نشان می‌دهد که نقشه یک دست آبی کرونایی استان سمنان دست خوش تغییر شده است.

نیمی از نقشه‌ای که تا هفته قبل آبی بود حالا دست خوش تغییر شده و رنگ نارنجی دوباره بعد از ماه‌ها به نقشه استان سمنان بازگشت تا بار دیگر مشخص شود نگرانی کارشناسان بهداشت و درمان درباره این بیماری بی مورد نبوده است.

در رنگ بندی جدید سرخه در وضعیت نارنجی قرار گرفته است شهرستانی که آخرین لکه نارنجی استان سمنان تا همین چهار ماه قبل بود و این بار هم برای بازگشت کرونا به استان سمنان گویا پیش قدم شده است. این موضوع نشان می‌دهد که مردم این شهرستان می‌بایست توجه بیشتری به واکسیناسیون و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

شاهرود و مهدی شهر نیز در رنگ بندی جدید از آبی به زرد کرونایی تغییر رنگ داده‌اند این نشان می‌دهد که آمار بستری و مراجعه در بیمارستان‌های این دو شهرستان با علائم حاد تنفسی بیشتر شده است.

میامی، سمنان، دامغان، گرمسار و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند اما این به معنای مصونیت این شهرستان‌ها از شیوع کرونا نیست.

هرچند مسئولان بهداشت و درمان اصرار دارند که تا پایان هفته گذشته سویه جدید امیکرون در استان سمنان دیده نشده اما آمارهای مراجعه با علائم حاد تنفسی بیشتر شده است.

توصیه کارشناسان همچنان واکسیناسیون برای کسانی که بالای ۱۸ سال داشته و شش ماه از واکسیناسیون قبلی شأن می‌گذرد است. در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی و ماسک و شستشوی دست‌ها و… رعایت نشود، خیلی سریع تمام شهرستان‌های استان سمنان به نارنجی بدل خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا