خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا

حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا در کشور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه در افراد در معرض خطر و سالمندان بسیار ضروری است.

وی افزود: انتشار سویه جدید کرونا بسیار سریع است و در صورت عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند منجر به ایجاد همه گیری می‌شود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بر این اساس رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک در فضاهای بسته که احتمال شیوع بیشتر است بسیار ضروری است.

بهرامیان بیان کرد: بهترین راه پیشگیری این است که افرادی که ۶ ماه از زمان آخرین تزریق واکسن کرونا آنها گذشته به ویژه افراد در معرض خطر مانند سالمندان، مادران باردار و شیرده، بیماران قلبی و دیابتی و… هر چه سریع‌تر دز یادآور را دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر واکسیناسیون کرونا در تمام مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و مراکز جامع سلامت در شهرستان کرمانشاه انجام می‌شود و واکسن‌های سینوفارم، اسپایکوژن، برکت، برکت پلاس و نورا واکسن‌هایی هستند در این مراکز وجود دارد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: همچنین مراکز امام خمینی (ره)، ثامن الائمه و جعفرآباد برای انجام تست‌های تشخیصی فعال هستند و در شهرستان‌ها نیز حداقل یک مرکز تست تشخیصی در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا