خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

طرح پزشک خانواده در لرستان اجرا می‌شود/ افزایش مراکز واکسیناسیون

به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز یکشنبه در جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به سویه جدید ویروس کرونا، به اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا و آماده سازی تجهیزات به منظور پیشگیری از شیوع سویه جدید تاکید کرد.

وی، تصریح کرد: فعال کردن مراکز ۱۶ ساعته و مراکز واکسیناسیون، بیماریابی فعال، تجهیز زنجیره سرد شهرستان‌ها، آموزش و اطلاع رسانی به مردم در مورد چگونگی پیشگیری از سویه جدید کرونا و نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌بایست در دستور کار همکاران بهداشت قرار گیرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عنوان کرد: طی چند روز آتی، مراکز واکسیناسیون در کل استان افزایش خواهند یافت تا مردم برای تزریق دُز یادآور مشکلی نداشته باشند.

کوشکی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان موضوع پزشکی خانواده است، عنوان کرد: این موضوع امروز در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و اعتبار آن نیز تخصیص یافته است.

وی، گفت: در طرح پزشکی خانواده، استان لرستان، جزو گروه دوم که شامل استان‌های مرزی و محروم می‌شود قرار دارد و همه واحدها باید برای اجرای هرچه بهتر این طرح تلاش کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه این طرح از اردیبهشت ماه سال آتی در استان ما آغاز می‌شود، عنوان کرد: این طرح جزو اولویت‌های حوزه‌ی بهداشت است و بایستی، نهایت توان خود را برای اجرای آن به کار ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا