خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ادارات ماکو ازآمادگی جهت مقابله با سویه جدید کرونا برخوردار باشند

به گزارش خبرنگار مهر، نادر کاظمی عصر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مبارزه با کرونا ویروس شهرستان ماکو با اشاره به آغاز پیک هشتم شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: نیاز است تمامی دستگاه‌های مسئول از آمادگی حداکثری جهت مقابله با سویه جدید کرونا برخوردار باشند و رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط بهداشتی نیز در دستور کار آحاد مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو موفق‌ترین کشورها در کنترل بیماری کرونا است، افزود: این موفقیت را مدیون جانفشانی کادر سلامت و همکاری و حمایت مردم در خصوص واکسیناسیون گسترده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان ماکو بر کنترل مرز بازرگان تاکید کرد و گفت: مرز بازرگان رصد شده و از مسافرین ورودی به کشورمان تست‌های لازم پی سی آر گرفته شود و اگر فرد آلوده‌ای پیدا شد حتماً قرنطینه شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: پیک جدید کرونا در کشور آغاز شده است و بیمارستان و همه درمانگاه‌ها و کادر درمان در شهرستان ماکو در آماده باش باشند.

وی افزود: استفاده از ماسک در مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر مراکز عمومی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باید در دستور کار باشد.

فرماندار شهرستان ماکو با اشاره به شناسایی سویه‌های جدید در کشور و تاکید به واکسیناسیون بویژه در افراد پرخطر گفت: نیاز است برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افرادی که ۶ ماه از تزریق واکسن آنان می‌گذرد نسبت به تزریق دز یادآور این ویروس اقدام کنند.

کاظمی گفت: در راستای افزایش حساسیت سطح افکار عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان نیاز است اطلاع رسانی برای پیشگیری از شیوع این ویروس در دستور کار شورای اطلاع رسانی شهرستان قرار گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو نیز در این جلسه از آمادگی مراکز درمانی برای شرایط احتمالی گسترش بیماری و تأمین داروهای مورد نیاز خبر داد و گفت: به همه مراکز درمانی و بهداشتی اعلام شده است تا آمادگی لازم برای پذیرش بیمار و ارائه خدمات درمانی به مبتلایان به ویروس کرونا را داشته باشند.

امیر صمدی افشار با اعلام اینکه پیشگیری بهتر از درمان است افزود: ماسک به‌عنوان مهم‌ترین راه پیشگیری در مقابل کرونا بوده و از مردم می‌خواهیم تا ماسک بزنند.

وی با بیان اینکه تزریق واکسیناسیون مجدد برای افراد بالای ۱۸ سال که بیش از ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن گذشته باشد، توصیه می‌شود گفت: در تزریق واکسن کرونا هرگونه تعلل و کوتاهی مایه پشیمانی است و بهترین واکسن همچنان در دسترس ترین واکسن است.

صمدی افشار افزود: ۲۰ هزار و ۱۲۸ نفر از بهمن ماه سال ۹۸ تاکنون مورد مشکوک ابتلاء به ویروس کرونا در این شهرستان مشاهده شده و ۱۸ هزار و ۱۹۶ مورد از این تعداد مثبت بوده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان ماکو تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن بسته و پر ازدحام به‌ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها، بسیار مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا